Atilla Yıldıztekin

Atilla Yıldıztekin

ODTÜ makine mühendisliği bölümünden mezun oldu. Master dersleri sırasında TEK Özel projeler dairesinde mühendis olarak görev aldı. 1975 yılında Anadolu Endüstri Holdinge bağlı An-Pa Anadolu Pazarlama A.Ş., Ankara bölgesinin kuruluşunu yaptı. 1983 yılında aynı kuruluşta İstanbul satış sonrası hizmetler müdürlüğünü yapılandırdı. 1985 –1993 yılları arasında Caterpillar yedek parçaları pazarlayan aile şirketinde şirket ortağı olarak çalıştı. 1994 yılında Caterpillar’in temsilciliğini yapan Borusan Makina’nın kurulmasında servis, yedek parça ve eğitimden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

1999 –2001 yıllarında Borusan Lojistik A.Ş. ‘nin kurulmasını, Gemlik Limanının işletilmesini ve genel müdür olarak yönetilmesini sağladı. Yedi Tepe Üniversitesinde lojistik konusunda ders verdi.2002 yılı başından itibaren Arkas Holding bünyesinde Arkas Lojistik A.Ş.’nin kurulması ve yapılanmasının gerçekleşmesi amacıyla genel müdür olarak çalıştı. 2004-2005 döneminde Aras Lojistik kurucu Genel müdürü olarak çalıştı. 2005 Mart ayından itibaren bağımsız lojistik danışmanı olarak çalışmaktadır.

Sayın Atilla Yıldıztekin Lojistik sektör dergilerinde, yayın kurullarında görev yapmakta ve lojistik sektörü ile ilgili makaleler yazmaktadır. Dünya dergisinde 5 yıldır, haftada bir Denizcilik ve Lojistik sayfasında ve birçok sektör dergisinde köşe yazarlığı yapmakta, lojistik konferanslarında konferans başkanı, panel başkanı, konuşmacı ve panelist olarak hizmet vermekte, televizyon programlarına katılmaktadır. MARLIM Türkiye Limanlar derneğinin ve UTIKAD Uluslar arası taşımacılık ve lojistik hizmetler derneğinin, UND Uluslararası nakliyeciler derneğinin yönetim kurulu üyeliğini veya lojistik komitelerinin kuruluşunu yapmıştır. LODER Lojistik Derneğinde başkan yardımcısı, UTIKAD derneğinin lojistik komitesi başkanı olarak çalışmaktadır. Üniversitelerdeki lojistik konulu tez çalışmalarına katkıda bulunmaktadir ve çeşitli sosyal kuruluşlarda yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

Atilla Yıldıztekin Özgeçmiş